به سایت ما خوش آمدید.
۰۲۱-۰۹۱۲۶۷۱۷۲۱۵

محاسبات سیستم زمین با CYMEGRD و فروش CYMGRD 8

محاسبات سیستم زمین با CYMEGRD و فروش CYMGRD 8

انجام محاسبات سیستم زمین با CYMEGRD8 -فروش سایم گرید8 بدون محدودیت و تعداد یوزر به دلخواه شما

در صورت تمایل به خرید CYMGRD8 با 09126717215 تماس بگیرید. در این پست لینک دانلود رایگان CYMGRD 6.3 برای استفاده مهندسینو دانشجویان قرار داده شده است.

این شرکت تمامی محاسبات سیستم زمین با نرم افزارهای CymeGRD یا ETAP یا OPR یا SPARKTA را انجام میدهد.
CYMGRD نرم افزاری برای طراحی و تجزیه تحلیل سیستم اتصال زمین است که به منظور کمک به مهندسین در بهینه سازی طرح های شبکه های جدید و تقویت شبکه های موجود (با هرشکلی)، ایجاد شده است. امکانات پیشرفته ای که در محیط گرافیکی نرم افزار قرار گرفته اند به همراه الگوریتم های آنالیز کارآمد، این نرم افزار را به ابزاری کارا تبدیل نموده است که به مهندسین در ایجاد طرح های تکنیکی و اقتصادی کمک می کند.
در صورت تمایل به خرید CYMGRD8 با 09126717215 تماس بگیرید.

این نرم افزار امکان طراحی زمین پست ها، نیروگاه ها، کارخانجات و ساختمان ها را فراهم می کند. این طراحی می تواند برای زمین های یکنواخت و دولایه افقی صورت گرفته و ولتاژهای تماس و گام را بر اساس استاندارد IEEE محاسبه کند.
جهت کحاسبات سیستم زمین نیروگاههای خورشیدی با توجه به اینکه استراکچر پنلها بخشی از سیستم زمین محسوب میشود محاسبات با گراندینگ پستهای فوق توزیع تا حدی متفاوت است.

این نرم افزار اندازه و دوره زمانی جریان خطا، ضخامت، مقاومت خاک و وزن بدن را از کاربر دریافت کرده و با استفاده از مدول های خاک، شبکه و دیاگرام ها عملیات های زیر را انجام می دهد:

1- مدول خاک
مقاومت خاک را بر اساس مدل یک یا دو لایه اندازه گیری می نماید. این مدول توانایی ترسیم مقاومت اندازه گیری شده و محاسبه شده را دارا می باشد و ماکزیمم ولتاژهای تماس و گام مجازی را بر اساس استاندارد محاسبه می کند.

2- مدول شبکه
جریان منتشر شده بوسیله هر یک از قطعات هادی به درون خاک را محاسبه می کند و پتانسیل سطح خاک را با استفاده از این جریان ها تعیین می کند. شبکه زمین می تواند بصورت تک هادی یا مجموعه ای از هادی هایی که بصورت مربعی به هم بسته شده اند تعریف شود.
چیدمان پست نیز می تواند بصورت دو بعدی و سه بعدی ترسیم شود. لوله های زیر زمینی و شبکه زمین مجاور نیز می توانند در نظر گرفته شوند تا تاثیرشان بر روی جریان خطا و ولتاژ سطحی دیده شود.

3- مدول دیاگرام
این مدول نتایج تحلیل های مقاومت خاک و پتانسیل سطح را بر روی صفحه نمایش خلاصه می نماید و اشکال رنگی دوبعدی و سه بعدی را برای ارائه بهتر نتایج مورد استفاده قرار می دهد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار CYMGRD:

طراحی سیستم زمین برای فرکانس های پایین (به ویژه طراحی سیستم زمین پست مطابق استاندارد IEEE 80-2000
پشتیبانی از استانداردهای IEEE 80 2000, IEEE 81 1983 و IEEE 837 2002
تجزیه و تحلیل عنصر محدودی از هادی ها و میله های شبکه زمین
محاسبه مقاومت زمینی ایستگاه (Rg) و افزایش پتانسیل زمین (GPR)
تجزیه و تحلیل پتانسیل لمسی و سطح در داخل و خارج از محیط شبکه، با صفحه نمایش رنگی
تحلیل ولتاژ گام
پشتیبانی از شبکه های متقارن یا نامتقارن هر شکل
امکان مدلسازی الکترودهای بازگشتی و الکترودهای متمایز
محاسبه حداکثر جریان تک فاز به زمین برای یک شبکه مشخص
و ... CYMGRD Screenshot 1 CYMGRD Screenshot 2 CYMGRD The CYMGRD software is a substation grounding grid design and analysis program specially developed to help engineers optimize the design of new grids and reinforce existing grids, of any shape, by virtue of easy to use, built-in danger point evaluation facilities. User-friendly data entry, efficient analysis algorithms and powerful graphical facilities make the CYMGRD software an efficient tool that helps the engineer arrive at technically sound and economical designs.
Program Features
The use of the CYMGRD software allows for the rapid analysis of various design alternatives to choose an economical solution for any particular installation.
The program conforms to IEEE 80™ 2000, IEEE 81™ 1983 and IEEE 837™ 2002.

Analytical Capabilities

Finite element analysis of the ground grid conductors and rods
Computation of the station ground resistance (Rg) and the Ground Potential Rise (GPR)
Touch and surface potential analysis, inside and outside the grid perimeter, with color display in 2D or 3D representation
Step voltage analysis
Uniform or two-layer soil model from field measurements or user-defined values
Computation of reduction factor (Cs)
Library of the most common types of surface layer materials
Library of typical station soil resistivity values
Safety assessment calculations for maximum permissible touch and step voltages as per IEEE 80™ 2000
Current Split Factor (SF) estimated from substation configuration data as per IEEE 80™ 2000
Computation of the Decrement Factor (DF) from bus (X/R) ratio and shock duration data as per IEEE 80™ 2000
DC component of asymmetrical fault current taken into account in the computations
Electrode analysis for the optimal sizing of conductors and rods based on the most common type of electrode material as per IEEE Std. 80-2000 and Std. 837-2002
Supports symmetrical or asymmetrical grids of any shape
Arbitrarily located ground rods
Ability to model return electrodes and distinct electrodes
Ability to model concrete encased rods
Computation of maximum single phase to ground fault current for a specified grid
The CYMGRD/AutoCAD® Interface module

The CYMGRD / AutoCAD® Interface module allows the user to alternate between the AutoCAD® and the CYMGRD environments.

This utility is not a substitute for AutoCAD®. In fact, AutoCAD® remains a firm software requirement for CADGRD, because it is AutoCAD® that will produce the necessary *.DXF or *.DWG file(s) that contain the pictorial description of the substation grid layout realized with the CYMGRD software.

Simulation Results Management
The charts functionality allows:

Graphical comparison of deduced soil model with field measurements, for model acceptance
Color-coding of the surface potential gradients based on user-defined thresholds for touch or surface potentials. Any area of the grid can be selected with the mouse for detailed calculations and danger point evaluation
Equipotential contours for surface potentials in either 2-D or 3-D plots, with facilities to examine the graphs from any desired viewing angle
Graphics of touch and step voltage variation along any straight line, with comparison to the safe values computed by the safety assessment module
Graphic indications on the 2-D grid layout of the area being analyzed for touch and step voltages, for easy identification of hazardous locations
More info (open/close)

توضیح طراحی ارتینگ با Etap :
طراحی کردن یک سیستم زمین مناسب برای پست ها و بالا بردن ایمنی افراد و پرسنل که در پست قرار دارند یکی از نکات مهم برای بهره برداری از پست ها است.نرم افزار Etap این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد تا بتواند سیستم زمین مورد نظر را طراحی کند و انواع آزمایشات لازم و پارامتر های مورد نیاز و نمودار های مورد نیاز سیستم زمین را بدست آورد. برای فراخوانی کردن طراحی شبکه زمین در نرم افزار Etap باید از نوار ابزار برنامه المانه Ground Grid استفاده می شود این تحلیل می تواند بر اساس روش های محاسباتی IEEE یا روش محاسباتی Fem صورت بگیرد. مهمترین سرفصل های این آموزش لازمه سیستم زمین ، تعیین مشخصات خاک ، سربرگ Conductors و Rods و تنظیمات سیستم زمین است . ما در این آموزش بصورت گام به گام روش طراحی سیستم زمین را بررسی می کنیم.ما در Etapfile.ir سعی کردیم جامع ترین آموزش نرم افزار Etap را برای شما فراهم کنیم.برای دریافت این آموزش و سایر آموزش های نرم افزار Etap به آدرس Etapfile.ir/etap مراجعه کنید.

سرفصل های آموزش :
◄ لازمه سیستم زمین
◄ تعیین مشخصات خاک
◄ سربرگ های conductors و Rods
◄ تنظیمات برای محاسبه سیستم زمین
◄اجرای محاسبات سیستم زمین
◄ بهینه سازی تعداد هادی ها و راد ها
◄بررسی روش FEM
◄ بررسی روش IEEE

طراحی ارتینگ با GSD : نرم افزاری است آنلاین برای محاسبات و طراحی استاتیک سیستم زمین که امکان طراحی سیستم زمین را برای مهندسان برق به صورت گام به گام و ساده فراهم می نماید. روش مـحاسبه بر اسـاس فرمـول ها و روابط توصیه شده در استانداردهای BS 7430 و IEEE80 است. نتایج محاسبات برای طراحی مهندسی کاملا قابل قبول است و در صورت نیاز به طراحی دقیق تر، توصیه می شود از نرم‌افزار محاسباتی (GLE) تسلا که مورد تایید دانشگاه صنعتی امیرکبیر است استفاده کنید.
مراحل و امکانات نرم افزار شامل موارد زیر می باشد:
1- ثبت طرح در سامانه و دریافت پنل کاربری اختصاصی
2- محاسبه اتصال کوتاه در شبکه های TN و TT با لحاظ ضرایب توزیع، نسبت X/R و سایر موارد توصیه شده در استاندارد IEEE80
3- تفسیر مقاومت خاک در زمین های چند لایه و تعیین مقاومت مخصوص ظاهری و عمق موثر
4- محاسبات سیستم ارت شامل مقاومت، گراف GPR، ولتاژ گام، ولتاژ تماس، زمان قطع کلید حفاظتی و انتخاب منحنی قطع و کلید حفاظتی
5- انتخاب جنس الکترود و هادی های سیستم ارت
6- تهیه گزارش رسمی در فرمت PDF

لینک دانلود تست شده نرم افزار سایم گرید CYMGRD V.6.3.R7 :

https://s25.picofile.com/file/8455555850/CYMGRD_V_6_3_R7.rar.html
پسورد: cyme

روش نصب :
برای نصب ابتدا آنتی ویروس را غیر فعال کنید و سپس فایل grd637 را اجرا کرده و پس از اتمام نصب فایل grd ، فایل pk42mvdR.dll را در محل نصب نرم افزار (که اصولا در فولدرهای دیگری غیر از C میباشد ) قرار دهید حالا باید در داخل فولدر نصب بر روی CYMGRD کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود. اگر پیغام خطا ظاهر نشد نرم افزار را درست نصب کرده اید. در صورت خطا مبنی بر اینکه فایل SC32W وجود ندارد محتوای فولدر REQUIRED FILE را کپی کرده و در محل نصب برنامه کپی نمایید. در این صورت مشکل شما حل خواهد شد.